UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інженери перетворили вуглекислий газ на камінь

Дослідники запропонували новий спосіб утилізації шкідливих викидів.

Інженери однієї з великих електростанцій в Ірландії показали процес перетворення викидів вуглекислого газу в камінь, закопавши його в землю. Експеримент проходив на заводі Hellisheidi - найбільшій в світі геотермальній станції, повідомляє Phys.org.

Станція забезпечує енергією Рейк'явік і промислові підприємства. При цьому сам процес не є абсолютно чистим з точки зору екології, оскільки в ньому задіяні вулкани, які є одним з головних природних джерел діоксиду сірки.

Читайте також: Вчені запропонували вирощувати людські органи всередині свиней

У 2012 році завод почав пілотний проект Carbfix, в рамках якого вуглекислий газ змішувався з водою і закопувався в вулканічний базальт. У природі, коли базальт піддається впливу вуглекислого газу і води, відбувається ряд природних хімічних реакцій, і вуглець осідає в білуватий крейдяний мінерал. Разом з тим, до цього часу ніхто не знав, скільки часу займає цей процес. Попередні дослідження показують, що в деяких породах цей процес займає сотні або навіть тисячі років. В базальтових породах, які розташовуються під підприємствами Hellisheidi, 95% введеного вуглецю затверділо протягом двох років.

На думку дослідників, експеримент наочно демонструє ефективність нового способу утилізації шкідливих викидів – їх можна закопати.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники за допомогою даних, отриманих супутниками NASA, виявили 39 нових джерел забруднення повітря діоксидом сірки.