Інженер Олександр Ребен з Каліфорнійського університету в Берклі створив робота, здатного навмисне завдати шкоди здоров'ю людини. Як повідомляє N+1, робот став першим, спеціально спроектованим для потенційного порушення Першого закону робототехніки, який був сформульований фантастом Айзеком Азімовим.
Робот – це маніпулятор з чотирма ступенями свободи, оснащений голкою. На платформі передбачено місце, на яке людина може покласти палець, а робот довільним чином вирішує, атакувати палець голкою або не чіпати.
Як зазначає сам автор проекту, він не створював робота, який заподіює шкоду людині, замість цього він створив робота, який самостійно вирішує, як вчинити в кожному конкретному випадку, і навіть його творець не може передбачити поведінку робота заздалегідь. За словами автора, сам факт існування такого робота вказує на існуючі в сучасній робототехніці етичні, філософські та юридичні проблеми, які необхідно вирішити.
Перший закон робототехніки – один з Трьох законів, сформульованих Азімовим. Він говорить про те, що "робот не може заподіяти шкоду людині або своєю бездіяльністю допустити, щоб людині було завдано шкоди".
Раніше вчені навчили робота сумніватися в правильності вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.