UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індійський океан може перетворитися на "екологічну пустелю" - вчені

В океані стрімко скорочується кількість фітопланктону.

В Індійському океані стрімко скорочується кількість планктону

Вчені заявили про те, що зникнення фітопланктону може перетворити західну частину Індійського океану на "екологічну пустелю". Як повідомляє Science News, за останні 16 років кількість фітопланктону в цьому регіоні скоротилася майже на 30%.

На думку дослідників з Університету Меріленда, зникнення фітопланктону, який лежить в основі харчового ланцюга океану, може призвести до руйнування екосистеми регіону. Скорочення кількості фітопланктону може бути причиною скорочення кількості тунця у водах Індійського океану . За останні 50 років вона скоротилася на 50-90%.

У рамках дослідження вчені вивчили супутникові знімки поверхні океану. При великій кількості планктону у воді вона стає світлішою і зеленішою, якщо ж кількість планктону скорочується, то вода стає більш темною і синьою. За 16 років вода Індійського океану втратила 30% зеленого відтінку.

Раніше вчені заявили про те, що Атлантичному океану загрожує екологічна катастрофа. Токсичні відходи, що містять ртуть, миш'як, хром і марганець у кількостях, що перевищують максимально допустимі рівні споживання людиною, що пройшли за течією річки Ріу-Досі понад 500 кілометрів.