Індійський космічний зонд Mars Orbiter Mission отримав детальні фото однієї з найвищих гір Сонячної системи – вулкана Олімп, який розташовується на вулканічному плато Фарсида біля екватора Марса. Про це повідомляє прес-служба Індійської організації космічних досліджень.
Висота Олімпу становить 21,2 кілометри, а його альдери, жерла вулкана, - 60 і 90 кілометрів. Глибина воронки перевищує три кілометри. Тиск на вершині Олімпу складає всього 2% від рівня, який спостерігається на решті поверхні Марса.
Олімп довгий час вважався найвищою горою Сонячної системи. Він вище своїх найближчих конкурентів – Евересту і підводного вулкана Мауна-Кеа – у 2-2,9 рази. Нещодавно астрономи виявили більш високу гору – завдяки фотографіям зонда Dawn, який досліджував астероїд Веста, вчені помітили гору висотою 22 кілометри.
Станція Mars Orbiter Mission, або Mangalyaan, була запущена 5 листопада 2013 року, її вартість склала 74 мільйони доларів і стала рекордно низькою для апаратів подібного класу. Для Індії це перший запуск апарату до Марса і перший запуск космічного апарата до іншого планеті.
На апараті Mars Orbiter Mission масою 1,3 тонни встановлено близько 15 кілограмів наукового обладнання, що складається з п'яти приладів, у тому числі камери, що дозволяють отримувати зображення планети і її атмосфери, спектрометри та аналізатор частинок верхніх шарів газової оболонки Марса.
Раніше Mars Orbiter Mission надіслав на Землю фото Аравійської землі на Марсі. Аравійська земля є невеликою височиною, розташованою в Аравійському чотирикутнику. Останній представляє собою покриту кратерами місцевість. На думку вчених, Аравійський чотирикутник є найстарішим регіоном Марса.