В Індії проведено успішне випробування ракети далекого радіусу дії, здатної досягти внутрішніх районів Китаю і Європи. Запуск було проведено 19 квітня зі стартового майданчика в штаті Орісса.
Випробування планувалося провести ще 18 квітня, проте його довелося відкласти через несприятливі погодні умови.
Таким чином, Індія стала однією з небагатьох країн світу, що володіють міжконтинентальними ракетами, здатними нести ядерний заряд.
Ракета "Агні-5" може доставити ядерну боєголовку на відстань більше 5000 кілометрів. В межах її досяжності знаходяться великі міста на сході Китаю, такі як Пекін і Шанхай. За словами аналітиків, ракети типу "Агні" (в індійській міфології Агні - божество вогню) повинні лягти в основу ядерного щита Індії та зміцнити баланс між двома домінуючими країнами регіону - Індією і Китаєм.
Індія також будує власний атомний підводний флот. На початку квітня їй було передано в оренду російський атомний підводний човен К-152 "Нерпа", який в індійському підводному флоті буде називатися "Чакра".
//www.youtube.com/v/FM0IzqukpY8?version=3&feature=player_detailpage
У 2010 році Індія провела успішні випробування "Агні-2" - балістичної ракети середнього радіусу дії, здатної покрити відстань до 2 тисяч кілометрів.
Військовий оглядач Рахул Беді вважає, що успішне випробування "Агні-5", що здатна доставити півторатонну боєголовку у центральні райони Китаю, значно посилить регіональний вплив Індії. Ракета надійде на озброєння у 2014-15 роках.
Довжина ракети 17,5 метра, вона працює на твердому паливі і складається з трьох ступенів. Стартова маса ракети - 50 тонн. Розробка "Агні" обійшлася Індії в 2,5 мільярда рупій (близько 480 мільйонів доларів).
У даний час тільки Великобританія, Китай, Росія, США і Франція мають балістичні ракети далекого радіуса дії. Передбачається, що вони є і в Ізраїлі. !zn
Читайте також:
Індія стала найбільшим імпортером зброї у світі
Французи поставлять ВПС Індії 126 винищувачів Rafale
У найближчі п'ять років обсяги замовлень «Укрспецекспорту» складуть $5 млрд, - Саламатін
В Індії провалилися випробування балістичної ракети