UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індійський апарат вперше виміряв температуру на південному полюсі Місяця

Це важливий науковий крок.

Місія «Чандраян-3», запущена на Місяць Індією, вперше в історії змогла виміряти температуру на південному полюсі супутника Землі. Як повідомляє Space.com, таким чином індійська місія змогла зробити важливий науковий прорив.

Посадка місії відбулася 23 серпня. Вона стала історичною, оскільки Індія стала першою країною, апарат якої здійснив посадку біля південного полюса Місяця, а також четвертою, якій вдалося досягти природного супутника нашої планети.

Читайте також: Російська міжпланетна станція "Луна-25" зіштовхнулася з Місяцем і розбилася 

З моменту посадки «Чандраян-3» не переставала працювати. Зокрема, місія «випустила» на поверхню Місяця ровер «Прагян», призначений для дослідження поверхні, що покрита кратерами, а також задіяла вбудовані камери для того, щоб передавати відеозаписи навколишньої поверхні на Землю.

Крім того, в Індійській організації космічних досліджень (ISRO) заявили, що «Чандраян-3» вже розпочала наукові дослідження і всі інструменти місії працюють штатно.

Пізніше в ISRO розповіли про успішну роботу ще одного інструменту місії ChaSTE. Метою цього експерименту є використання 10 окремих датчиків температури для вимірювання температурних профілів грунту південного полюса Місяця. Мета, як пояснює ISRO, полягає в тому, щоб ChaSTE допомогти вченим зрозуміти, яка термічна поведінка поверхні Місяця. І інструмент уже дав перші результати.

У ході експерименту інструмент виміряв температуру поверхні супутника Землі на різних глибинах, що стало першим таким профілем для південного полюса Місяця. Разом з тим, докладніші дослідження цього регіону будуть проведені надалі.

Крім того, в ISRO розповіли, що "Прагян" натрапив на небезпечний кратер. Але ця подія не стала несподіванкою для вчених, оскільки регіон посадки місії відрізняється різноманіттям кратерів. Багато в чому успішна посадка місії на південному полюсі Місяця стала настільки масштабною подією з цієї причини. Посадка тут вважається дуже складною через велику кількість кратерів.

Спроба Індії посадити свій космічний апарат у районі південного полюса Місяця відбулася лише за кілька днів після невдалої спроби Росії зробити те саме. 19 серпня російський космічний апарат "Луна-25" впав на Місяць після того, як у нього відмовили двигуни, що поклало край першій за 47 років спробі посадки на Місяць. Детальніше про це читайте у статті Петра Герасименка "Космічне фіаско Кремля".