UA / RU
Підтримати ZN.ua

Імпланти в мозок дозволили мавпам «бачити» без очей

Це найвища роздільна здатність «зору», досягнута за допомогою імплантів.

Вчені з Нідерландського інституту нейробіології створили мозковий імплантат, який дозволив мавпам «бачити» і розпізнавати форми букв за допомогою безлічі електродів. Їх вживили в зорову кору мозку, повідомляє «Популярная механика».

Створений імплант складається з голчастих електродів довжиною всього 1,5 міліметра. Вчені встановили в зорову кору двох макак 16 масивів, кожен з яких містив 64 електрода. В цілому кожній мавпі встановили 1024 електрода.

До цього вчені навчили макак розпізнавати 16 буквених форм, утворених з точок на моніторі. Вони правильно реагували на кожну букву після того, як масив відправляв їх у зорову кору.

Імплант може розпізнавати велику кількість окремих точок або пікселів. Однак, такий «зір» все ще далекий від того, що можуть відтворювати очі. Адже око людини може сприймати не тисячі окремих пікселів, а мільйони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені вживили в мозок людини імплант для поліпшення пам'яті

Раніше вчені з Меморіального інституту Баттеля розробили мозковий імплант, який дозволив повернути паралізованому чоловікові дотик. Завдяки імпланту чоловік зміг не тільки грати в гру Guitar Hero, але і відчувати, з якою силою він стискає предмети.