48-річний житель Харкова Олег Збарський переробив звичайний ВАЗ 2104 на екологічно чистий автомобіль, що працює на стисненому повітрі і не залишає шкідливих вихлопів. З недоліків пневмомобиля - низька швидкість і громіздкі балони з паливом.
Як розповів винахідник газеті "Вести", він вручну переробив свою машину на "зелену" ще в 2009 році, і відтоді на ній їздить.
За словами Збарського, технологія створення екологічно чистого автомобіля не така вже й складна - потрібно замінити розподільний вал звичайного двигуна внутрішнього згоряння на спеціально виготовлений.
Замість карбюратора використовується кульовий кран, через який з балонів подається стиснене повітря у двигун. Звичайний двигун внутрішнього згоряння, якщо є балони і розподільний вал, можна перевести на роботу з повітрям за годину. Стільки ж часу піде, щоб двигун знову запрацював на бензині.
Головний же недолік першого пневмоавтомобіля - громіздкі балони, які доводиться возити на задньому сидінні. Ще з мінусів - низька швидкість, максимум до 40 кілометрів на годину, і двох балонів вистачає всього на 10 кілометрів траси.
"Технологія ще сира, але машина їде, ось в чому справа. І не виділяє вуглекислий газ, а те ж повітря, що і отримує", - зазначив харків'янин.
На думку умільця, на стиснене повітря варто було б перевести всі харківські маршрутки.
"Міські маршрутки реально переобладнати під роботу на стисненому повітрі. Кількох балонів повітря вистачить, щоб проїхав мікроавтобус 10-20 км з пасажирами при швидкості 60 км/год. Для цього замість бензозаправок на певній відстані можна встановити компресорні станції, де балони з газом будуть заправляти стисненим повітрям", - пояснив Збарський. !zn
Читайте також:
Міністр екології вирішив подбати про навколишнє середовище і купити собі гібридне авто
Opel і Chevrolet домовляються про складання автомобілів в Україні
Британський майстер перетворив старий телевізор на променеву зброю