Французька адміністрація потрапила в список цілей групи Anonymous разом з ФБР і Мін'юстом США, мабуть, через те, що президент Ніколя Саркозі привітав американську владу з успішною операцією з припинення «кримінального бізнесу».
Подібні зауваження, схоже, не припали до смаку «анонімусам», які на деякий час «повісили» сторінку Єлисейського палацу, а також розмістили на ній заклик боротися з виданим у США законопроектом SOPA, що передбачає розширення можливостей американських правоохоронних органів і правовласників у боротьбі з нелегальним контентом в інтернеті.
Боротьба з інтернет-піратством і захист авторських прав стали однією з пріоритетних тем для Саркозі. Вона навіть була включена до порядку денного саміту «вісімки» під час головування Франції в травні 2011 року. У зв'язку з цим президент не забув відзначити після закриття Megaupload, що це один з тих прикладів співпраці поліції та органів юстиції різних країн (операція із затримання власників файлообмінника пройшла у Новій Зеландії), на які слід орієнтуватися. Французький президент знову підкреслив, що такі сайти, як Megaupload, «завдають шкоди індустрії і діячам культури».
У Франції в 2009 році був прийнятий закон, згідно з яким французькі користувачі всесвітньої павутини, викриті у викачуванні піратської продукції, можуть бути відключені від інтернету після трьох попереджень з боку контролюючого органу.
Сайт megaupload.com був одним з п'яти найбільших файлообмінників у всесвітній павутині. Користувачі сайту безкоштовно обмінювалися фільмами, телепередачами, музичними записами.
Читайте також
- Прокуратура США закрила найбільший файлообмінник Megaupload
- Англомовна Wikipedia закрилася на добу
- ЄС засуджує американські методи боротьби з інтелектуальним піратством