Десятки комп'ютерів в офісі українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка і щонайменше в десяти посольствах України за кордоном було заражено небезпечним вірусом-шпигуном, який пов'язують з Росією. Про це пише газета The Financial Times.
"Кібератаки зазнали українські диппредставництва у Східній Європі. Наразі відомо про використання кіберзброї у дев'яти країнах, включаючи Німеччину, Китай, Польщу та Бельгію. В результаті, конфіденційна дипломатична інформація потрапила в руки осіб, які здійснили атаки", - йдеться в повідомленні.
Факти незаконного доступу до дипломатичної інформації були частково розкриті в даних, зібраних компанією Symantec, що спеціалізується на кібербезпеці. Також інформацію підтвердили джерела у розвідувальних службах.
За даними видання, українські комп'ютери зазнали атаки шкідливої програми Snake, яка також відома під назвою Ouroboros. Аналітики в області безпеки і військової справи ще на початку цього року повідомили, що цей вірус використовується хакерами, пов'язаними з російським урядом
Наступний аналіз атак троянської програми вказав на те, що Україна була, ймовірно, головною мішенню Snake. Можливість проведення операції такої складності і володіння такими навичками наводить експертів на думку, що подібні атаки можуть бути виконані тільки за допомогою дуже добре забезпеченої ресурсами групи, яка контролюється військовими або розвідслужбами, зазначає видання.
Відповідно до останнього звіту Symantec, 60 комп'ютерів в "офісі прем'єр-міністра колишньої держави-члена Радянського Союзу" було заражено вірусом Snake в рамках кампанії, яка почалася ще в травні 2012 року і триває досі.
Високопоставлені посадові особи в розвідслужбах країн-членів НАТО на умовах анонімності повідомили, що мова йде про Україну. Росія веде "складну і агресивну шпигунську кіберкампанію" проти Києва, додали джерела.
Експерти в області кібербезпеки вважають, що Snake - своєрідна програма-наступник вірусів, використаних в успішній атаці на Пентагон у 2008 році. Тоді в уряді США наслідки застосування цієї кіберзброї назвали найбільшим збоєм в історії американських військових комп'ютерів.
Раніше повідомляли про те, що в лютому 2014 року було зафіксовано найбільшу в історії DDoS-атаку. Нова DDoS-атака перевершила за своєю силою на 100 Гбіт/с торішню атаку на компанію Spamhaus, в результаті якої відбулося уповільнення інтернету. !zn
Читайте також:
Зафіксована найбільш потужна DDoS-атака в історії інтернету
Найбільша хакерська атака в історії загальмувала інтернет