UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хакери запустили до мережі новий небезпечний комп'ютерний вірус StalinLocker

На щастя, більшість антивірусів можуть вчасно виявити цю шкідливу програму.

У мережі з'явився новий небезпечний вірус під назвою StalinLocker, імовірно запущений туди хакерами, шкідливий алгоритм, який блокує усі файли на комп'ютері і ставить на екран заглушку із портретом Йосипа Сталіна, був виявлений дослідниками MalwareHunterTeam.

Особливість блокіратора полягає в тому, що він створює механізм свого автозапуску і блокує всі процеси. Після запуску StalinLocker на екрані з'являється 10-хвилинний зворотний відлік, який вимагає введення коду. Інакше ваші файли будуть видалені.

Код є різницею між датою запуску програми і датою 30 грудня 1922 року. Якщо користувач вводить правильний код, блокіратор припиняє роботу і видаляє файли. Якщо ж код ввели після закінчення відліку, то вірус спробує видалити всі файли на кожному диску, знайденому на комп'ютері.

Разом з тим, в MalwareHunterTeam заявляють, що більшість антивірусів можуть вчасно виявити цю шкідливу програму.

Нагадаємо, раніше у штаті Теннессі сайт місцевого виборчого комітету в ході виборів мера округу Нокс був виведений з ладу на годину у результаті хакерської атаки, вчиненої з IP-адреси, зареєстрованої в Україні. Заступник директора з інформаційних технологій округу Нокс повідомив, що інцидент стався під час голосування на первинних виборах 1 травня.

Також нещодавно сайт Міністерства енергетики зламали хакери. При цьому вони погрожували, що вся інформація з сайту буде вилучена через 10 годин, якщо міністерство не заплатить за розблокування 0,1 Bitcoin (близько $ 900).

Кабінет міністрів пропонує посилити покарання за втручання в роботу об'єктів критичної інформаційної інфраструктури. При цьому передбачено збільшити термін позбавлення волі до 6-8 років. Відповідна ініціатива міститься в урядовому законопроекті №8304, зареєстрованому в парламенті.

Лідером міжнародної кіберзлочинності залишається Росія, другу сходинку посідає КНДР, йдеться у спільному звіті американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) і компанії McAfee.