Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 4051, яка розташовується на відстані близько 45 мільйонів світлових років від Землі. Як повідомляється на сайті телескопа, зоряне скупчення є домом для декількох наднових.
Коли масивні зірки закінчують своє життя, вони освітлюють космічний простір навколо себе яскравими спалахами світла і матерії, відомими як вибух наднової. Такі події викидають велику кількість енергії і дуже яскраві, тому виглядають як поява дуже яскравої зірки, яка поступово гасне.
В галактиці NGC 4051 за останній час було відмічено три нових: у 1983, 2003 і 2010 роках. Об'єкти розкидані по спіральних рукавах та центру галактики.
SN 1983I і SN 2010br, які знаходяться в галактиці, - це наднові типу Ic. Такі наднові з'являються в результаті колапсу ядра масивної зірки, яка втратила зовнішні оболонки з водню і гелію через вплив космічного вітру або взаємодію з компаньйоном.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".