Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" опублікували знімок карликової галактики NGC 4625, яка розташовується на відстані 30 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Гончих псів. Знімок був опублікований на сайті телескопа.
Як відзначають дослідники, на знімку можна помітити тільки один рукав, хоча зазвичай у спіральних галактик спостерігаються як мінімум два рукави. Для того, щоб вирішити цю проблему, вчені спостерігали за галактикою в ультрафіолетовому світлі і виявили безліч молодих зірок у зовнішніх областях. Вік цих зірок становить близько мільярда років, тобто, вони приблизно в 10 разів молодші за інші зірки галактики. В ультрафіолетовому світлі диск галактики виявився в чотири рази більшим, ніж можна побачити на цьому знімку.
Астрономи припустили, що причиною такого інтенсивного процесу зореутворення може бути зіткнення з прилеглою галактикою NGC 4618, що і змусило NGC 4625 втратити всі рукави, крім одного. Надалі дослідникам вдалося виявити свідоцтва стародавнього зіткнення і у NGC 4618.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.