UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" зробив знімок космічної "бульбашки" із сузір'я Центавра

Планетарна туманність знаходиться на відстані 10 тисяч світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" отримали знімок об'єкта NGC 5307 - планетарної туманності, яка знаходиться в сузір'ї Центавра на відстані 10 тисяч світлових років від Землі. Як повідомляється на сайті обсерваторії, знімок дозволяє заглянути в майбутнє нашого зірки, Сонця.

Планетарні туманності - це останні етапи життя зірок, схожих на нашу. В кінці життя подібні зірки перетворюються на червоних гігантів. Життя зірок підтримується завдяки ядерному синтезу, який відбувається в Їхньому ядрі і виробляє енергію. Ці сили можуть підірвати зірку, але її сила тяжіння перешкоджає цьому.

В кінці життя червоних гігантів ці сили стають розбалансованими. Без необхідної кількості енергії, ядро ​​вибухає, а зовнішні оболонки розлітаються в космосі. В результаті виходить об'єкт, на зразок того, що представлений на знімку: "кокон" з зовнішніх оболонок, який оточує білого карлика.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".