UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" зробив незвичайний знімок яскравої галактики зі спалахами зореутворення

Галактика виглядає незвично через ефект гравітаційного лінзування.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" отримали знімок галактики PLCK G045.1+61.1. Як повідомляється на сайті обсерваторії, на знімку галактика виглядає як розсип червоних точок у центрі зображення і гравітаційно лінзується скупченням більш близьких галактик, які також можна роздивитися на зображенні.

Гравітаційне лінзування виникає тоді, коли велике скупчення матерії, наприклад галактичний кластер, знаходиться між спостерігачем і далеким джерелом світла. Оскільки простір спотворюється масивним об'єктом, світло від віддаленого об'єкта згинається. Цей ефект вперше був передбачений Загальною теорією відносності Ейнштейна.

З 2009 по 2013 роки обсерваторія Планка проводила широкомасштабні дослідження неба. Під час цих спостережень, проведених разом з Космічною обсерваторією Гершеля, обсерваторія Планка знайшла кілька найяскравіших галактик з великими гравітаційними лінзами і червоним зміщенням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені пов'язали появу Сонця із зіткненням Чумацького Шляху з галактикою Стрільця

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".