UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" зробив фото "мильної бульбашки" із сузір'я Кіля

У центрі знімка розташувалася зірка WR 31a.

"Хаббл" представив нове фото

Телескоп "Хаббл" представив знімок, в центрі якого розташувалася зірка Вольфа-Райє, відома також під назвою WR 31a. Зірка розташовується на відстані 30 тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Кіля. Знімок був опублікований на офіційному сайті телескопа.

Синя "мильна бульбашка", яка оточує зірку, є туманністю Вольфа-Райє. Туманність складається з хмар пилу, водню, гелію та інших газів. Туманності утворюються, коли швидкі зоряні вітри взаємодіють з хмарами водню, які викидаються зірками Вольфа-Райє. Найчастіше такі туманності мають кільцеподібну або сферичну форму.

На думку дослідників, "бульбашка" сформувалася близько 200 тисяч років тому і розширюється зі швидкістю близько 220 тисяч кілометрів на годину.

Зірки Вольфа-Райє живуть всього кілька тисяч років. При народженні їхня маса перевищує масу Сонця в кілька тисяч разів, але вони втрачають більше половини її за перші 100 тисяч років існування.

Раніше повідомлялося про те, що "Хаббл" зробив фото "космічних діамантів". Кластер розташовується на відстані 8 тисяч світлових років від Землі в туманності Кіля, величезній області зореутворення нашої галактики. Вік кластера складає всього 500 тисяч років, що робить його регіоном з найбільшою концентрацією масивних яскравих зірок.