UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" вперше виміряв період обертання Суперюпітера

Вимірювання проводилося на підставі прямого зображення планети.

"Хаббл" виміряв період обертання Суперюпітера

Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" вперше змогли виміряти період обертання величезної екзопланети на підставі зміни її яскравості при обертанні. Вимірювання стало першим обчисленням орбіти екзопланети на підставі її прямого зображення. Повідомлення про це було опубліковано на офіційному сайті NASA.

Як заявив керівник дослідження Деніел Апаї, "результат спостережень вийшов цікавим. Він дає нам унікальний метод вивчення атмосфери екзопланет і вимірювання швидкості їхнього обертання".

Планета, що отримала назву 2M1207b, розташовується на відстані 170 світлових років від Землі, її маса в чотири рази перевищує масу Юпітера. Планета обертається навколо зірки на відстані 8 мільярдів кілометрів, повний оборот навколо своєї осі вона здійснює за 10 годин.

Читайте також: Потенційно придатні для життя екзопланети повинні мати певний склад – вчені

Висока роздільна здатність знімків "Хаббла" дозволила астрономам встановити, що по мірі обертання яскравість планети змінюється. На думку астрономів, це означає, що в атмосфері планети присутня безліч неоднорідних і безбарвних хмар. Астрономи також визначили, що планета є досить молодою, її вік становить близько 10 мільйонів років, а температура її поверхні досягає 1204,4–1426,7 градусів Цельсія.

Раніше повідомлялося про те, що вчені за допомогою телескопа "Хаббл" змогли провести спектральне спостереження планети, яка відноситься до класу суперземель. Вчені з'ясували, що атмосфера екзопланети розпечена до 2000 градусів Цельсія. Крім того, дослідники виявили в її спектрі лінії водню, гелію і ціанідів. Це означає, що маси екзопланети достатньо для того, щоб утримувати в її атмосфері легкі елементи. Крім того, присутність циановодороду при такій температурі може говорити про різноманітність інших органічних сполук, здатних утворювати в атмосфері 55 Рака e.