Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" спостерігали за двома галактиками-супутницями Чумацького Шляху і визначили, що у "перетягуванні канату", в якому беруть участь скупчення, лідирує Велика Магелланова хмара, повідомляє NASA.
Як відзначають вчені, Велика і Мала Магелланова хмара обертаються навколо нашої галактики. Разом з тим, вони обертаються і навколо одна одної, і стикаються між собою. Одним із слідів подібного "космічного ДТП" є хмара газу, що одна з галактик "вирвала" з іншої.
Ця структура отримала назву "Лідируючий рукав", вона тягнеться від Магелланових хмар до Чумацькому Шляху. Астрономи оцінюють вік структури в один або два мільярди років. Значна концентрація газу в структурі "підживлює" Чумацький Шлях і стимулює процес зореутворення, але те, кому вона належала, залишалося загадкою для вчених.
Тепер же за допомогою телескопа "Хаббл" вченим вдалося визначити ізотопний склад "Лідируючого рукави" і порівняти його з тим, які атоми і молекули присутні у двох його можливих прабатьків.
Виявилося, що спочатку хмара газу належала Малій Магеллановій хмарі і була "вибита" з неї Великою Магеллановою хмарою в результаті стародавнього зіткнення. Це відкриття дозволить вченим простежити за еволюцією галактик і тим, як зіткнення впливають на формування нових зірок у них.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.