Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 3384, яка знаходиться на відстані 35 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Лева. Як повідомляється на сайті обсерваторії, об'єкт має багато рис, характерних для еліптичних галактик.
Наприклад, вони мають округлу форму і рідко демонструють ознаки недавнього зореутворення. Замість цього в них переважають старі, старіючі і червонуваті зорі. У цьому випадку еліптичні галактики протилежні спіральним, таким, як наш Чумацький Шлях. Спіральні галактики, як правило, багаті молодими блакитними зірками в спіральних рукавах, які обертаються навколо центрального ядра.
Разом з тим, є в NGC 3384 і щось особливе – центральна перемичка, яка нагадує подібні структури у спіральних галактик. На думку дослідників, подібні перемички допомагають перенаправляти матерію через ядро галактики, підтримуючи процеси, які відбуваються в ньому.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".