Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 4485. Як повідомляється на сайті обсерваторії, одна сторона галактики виглядає звично, друга ж трохи "викривлена" і в ній можна помітити області активного зореутворення.
Наголошується, що така "дволика" природа NGC 4485 зумовлена зіткненням з її сусідкою, яку також можна побачити на знімку. Галактика NGC 4485 кілька мільйонів років тому пройшла поруч зі своєю більшою "сестрою". Ця подія викликала "гравітаційний хаос", через який газ і пил згрупувалися в щільні області, що викликало процес активного зореутворення.
Незважаючи на те, що на даний момент галактики знаходяться на відстані 24 тисяч світлових років один від одного, досі можна помітити сліди їхнього зіткнення.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".