Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" отримали новий вражаючий знімок Юпітера. На знімку, який був опублікований на сайті обсерваторії, можна помітити, зокрема, Велику червону пляму і інші урагани в атмосфері газового гіганта.
Вчені відзначають, що кольори Юпітера, а також їхня зміна дозволяють визначити процеси, які відбуваються в бурхливій атмосфері. Смуги планети з'являються через різницю у висоті і товщини аміачних хмар. Течія різнокольорових смуг в різних напрямках є наслідком різного тиску. Білий колір хмар вказує на те, що вони знаходяться вище, а темний – нижче.
Велика червона пляма розташовується на кордоні двох смуг, які рухаються в протилежних напрямках. Всі смуги розділені вітрами, швидкість яких може досягати 644 кілометрів на годину.
"Хаббл" отримав новий знімок Юпітера 27 червня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".