UA / RU
Підтримати ZN.ua

Google знайшов рішення проблеми "зайвої секунди"

Додавання 61 секунди буде розтягнуто на 20 годин.

Компанія Google заявила про те, що "розмаже" зайву секунду, що буде додана до доби 31 грудня цього року, на 20 годин. Відповідну заяву було опубліковано в офіційному блозі компанії.

Додавання "зайвої секунди" призводить до появи проблем в роботі комп'ютерів і пов'язаних з ними сервісів, оскільки машині необхідно буде показати незвичайний час 23:59:60. При цьому розробникам необхідно буде пояснити комп'ютеру, що таке додавання є незвичайним і повинно відбутися в різний час в різних частинах світу. Основну проблему високосна секунда представляє для компаній, що підтримують протоколи мережевого часу (NTP) - наприклад, Google, чий протокол використовується для синхронізації годинників на комп'ютерах і інших електронних пристроях.

Тепер же фахівці Google запропонували новий підхід до додавання "зайвої секунди". Фахівці компанії вирішили "розмазати" цю секунду на 10 годин до та 10 годин після настання нового року. Час протягом цих 20 годин буде йти на 0,0014% повільніше, ніж зазвичай. В результаті до 10 ранку UTC 1 січня різниця в часі буде компенсована.

Після появи "атомного" годинника вчені змогли виміряти "правильну" довжину року, тривалість доби на Землі і багато іншого. Виявилося, що обертання Землі поступово сповільнюється. Це призводить до того, що між так званим універсальним координованим часом (UTC), і "реальним" астрономічним часом на планеті (UT1) поступово накопичується різниця, що може зрушити початок пір року і деяких важливих дат календаря, зав'язаних на природні події.

У 1972 році було прийнято рішення додавати в добу "високосні" секунди з проміжком часу від декількох місяців до декількох років. Такий день триває рівно 24 години, а 24 години та одну секунду. На даний момент було додано 26 подібні секунди, включаючи "зайву секунду" 30 червня 2015 року. Це призвело до того, що різниця між "атомним" і нормальним часом становить 36 секунд. Після додавання "зайвої секунди" 31 грудня різниця зросте до 37 секунд.