Google Research, дослідницький підрозділ Google, запустив сервіс Music Timeline. Він за допомогою діаграм відображає, як змінювалася популярність різних музичних жанрів з плином часу, пише The Verge.
Сервіс охоплює часовий інтервал з 1950 року до сучасності. На діаграмі можна відстежувати динаміку всіх жанрів разом, так і окремих жанрів і виконавців.
Жанри відображаються "родинами": так, сімейство "рок" включає рок сімдесятих, вісімдесятих, дев'яностих і нульових, а також класичний рок, важкий рок, джем-рок і так далі.
Жанр класичної музики Music Timeline відсутня. Google пояснює це складністю датування.
Дані про популярність запозичуються з музичного сервісу Google Play Music. Google відстежує, скільки разів користувачі додали той чи інший альбом в свої фонотеки, і зіставляє інформацію з датою виходу альбому. Music Timeline інтегрований з Play Music - клікнувши на виконавця або альбом, користувач потрапляє на відповідну сторінку магазину.
Сервіс має недоліки: як зазначає The Atlantic, він відображає не реальну історичну ситуацію в музиці, а її проекцію на сучасність. "Те, що ми бачимо тут (Music Timeline - примітка Стрічки.ру"), - необов'язково те, що люди слухали тоді, а скоріше те, що люди зараз слухають "тоді", - йдеться в статті.
Ще одним недоліком Music Timeline є "суб'єктивність". Так, на діаграмі "рок шістдесятих" не згадуються The Beatles, оскільки записи групи відсутні в бібліотеці Google Play. Тим не менш, якщо ввести назву групи в рядок пошуку, статистика по ній буде показана. !zn
Читайте також:
Британські музиканти перезапишуть дебютний альбом The Beatles за 12 годин
Невидані раніше пісні The Beatles вперше вийдуть альбомом в листопаді
Фанати Queen впевнені, що знайшли секретне місце поховання праху Фредді Мерк'юрі