UA / RU
Підтримати ZN.ua

Google викреслив BitTorrent з чорного списку

Через два роки перебування у списку слів, які потрапляють під фільтр, пошуковик вирішив послабити свою політику щодо "поганих" сайтів.

Слова BitTorrent і uTorrent зникли зі стоп-листа Google. Тепер, якщо їх набрати в пошуковий рядок, вони відобразяться у випадаючому вікні, де міститься список популярних ключових слів. З ними також працюють функції автозаповнення "миттєвого" пошуку.

Політику, спрямовану проти піратських ресурсів, Google проводить з 2011 року. Якщо спробувати ввести в пошуковик назви популярних торрент-клієнтів або файлообмінників, то компанія не запропонує завершити запит і не покаже видачу, поки не буде натиснута клавіша Enter. Таким чином Google намагається скоротити кількість переходів на "погані" сайти, щоб зменшити рівень онлайн-піратства. Тим не менш, посилання на їхні сторінки як і раніше індексуються і відображаються у видачі.

Список слів, які потрапляють під фільтр, тримається в секреті. Але відомо, що в нього входить, в основному, ненормативна лексика, а також такі сайти, як RapidShare, isoHunt, The Pirate Bay та ін. Чому Google вирішила виключити з чорного списку BitTorrent і uTorrent, які були в ньому з самого початку, компанія не роз'яснює.

Ймовірно, це пов'язано із зусиллями компанії BitTorrent, яка з кінця 2012 року почала відмежовуватися від "піратського" іміджу. У грудні вона заявила про намір співпрацювати з правовласниками і зайнятися легальним розповсюдженням фільмів, музики і книг. А незабаром було запущено сайт "BitTorrent = піратство? НІ", за допомогою якого шведи намагаються переконати користувачів, що створений ними p2p-протокол часто використовується у законослухняних цілях. !zn

Читайте також:

Популярність торрентів зростає через нестачу легальних альтернатив

Розроблено спосіб поширення платного контенту через торрент

Chrome і Firefox перетворили на торрент-клієнт

The Pirate Bay представив "піратський" браузер, що дозволяє обійти інтернет-цензуру