Компанія Google уклала першу у світі корпоративну угоду про купівлю ядерної енергії з кількох малих модульних реакторів (ММР). Їхньою розробкою займеться Kairos Power, йдеться в блозі компанії.
Наголошується, що початковий етап проекту буде спрямований на те, щоб швидко та безпечно ввести в експлуатацію перший ММР у 2030 році. Решта реакторів буде розгорнуто до 2035 року. Загалом розраховується, що ця угода дозволить забезпечити додаткові 500 МВт електроенергії.
У компанії зазначили, що угода важлива з кількох причин. Одна з них – потреба у додаткових джерелах енергії для підтримки роботи технологій штучного інтелекту. Крім того, ядерні реактори дозволяють одержувати чисту енергію, не залишаючи вуглецевого сліду.
Технологія Kairos Power використовує систему охолодження розплавленою сіллю у поєднанні з керамічним паливом галькового типу для ефективного транспортування тепла до парової турбіни для вироблення електроенергії. Ця пасивно безпечна система дозволяє реактору працювати при низькому тиску, що робить конструкцію ядерного реактора більш простою та доступною.
Перш ніж запускати першу комерційну установку, компанія завершить кілька демонстраційних проектів. Це дозволить перевірити безпеку технології та прискорити процес розгортання реактора.
Нагадаємо, влітку Китаю вдалося зробити важливий крок на шляху генерації чистої термоядерної енергії. Термоядерний реактор Huanliu-3 (HL-3) вперше зміг створити магнітне поле – абсолютно унікальне за своєю будовою.