UA / RU
Підтримати ZN.ua

Google погодився заплатити майже 392 мільйони доларів у справі про стеження за користувачами

Пошуковий гігант досяг угоди з 40 штатами.  

Пошуковий гігант Google погодився на врегулювання спору з 40 штатами, щоб завершити розслідування того, як він відстежує розташування користувачів. Компанія погодилася виплатити 391,5 мільйона доларів, повідомляє Associated Press.

Розслідування, ініційоване штатами, було викликане історією, опублікованою Associated Press. Тоді стало відомо, що Google збирає дані про місцезнаходження користувачів, навіть якщо вони відключили відповідну функцію.

Читайте також: Росіяни шукають у Google "отступление" і стали менше цікавитися т.зв. денацифікацією

Генеральний прокурор Коннектикуту назвав мирову угоду історичною перемогою для споживачів та найбільшою мировою угодою за участю кількох штатів в історії США, що стосується конфіденційності

У Google заявили, що вирішили проблему ще кілька років тому.

Відстеження розташування може допомогти технологічним компаніям продавати цифрову рекламу. Це ще один інструмент з набору для збору даних, який приносить понад 200 мільярдів доларів річного доходу від реклами для Google, що становить більшу частину прибутку, що надходить до бюджету її материнської компанії Alphabet, ринкова вартість якої становить 1,2 трильйона доларів.

У розслідуванні АР йшлося про те, що відстеження розташування торкнулося двох мільярдів користувачів Android та сотні мільйонів тих, хто користується iPhone. Генеральний прокурор заявив, що Google вводила користувачів в оману щодо своєї практики відстеження розташування принаймні з 2014 року, порушуючи закони штату про захист споживачів.

У рамках угоди Google також погодилася зробити інформацію про збирання розташування більш відкритою для користувачів. Це включає відображення додаткової інформації, коли користувачі включають і вимикають налаштування розташування, і збереження веб-сторінки, яка надає користувачам інформацію про дані, які збирає Google.

На початку жовтня Meta попередила, що мільйон користувачів Facebook завантажили або використовували безневинні на вигляд мобільні програми, призначені для викрадення їхніх паролів для доступу до соціальної мережі. З початку року компанія виявила 400 шкідливих програм.