Генеральний директор компанії Google Сундар Пічаї заявив про те, що компанія має намір додати до пошукової системи діалогові функції штучного інтелекту. Як повідомляє Engadget, компанія і раніше заявляла про те, що має намір додати до нього LLM (великі мовні моделі), але вперше мова зайшла про діалогові функції.
«Чи зможуть люди ставити запитання Google та взаємодіяти з LLM у контексті пошуку? Звісно», - заявив Пічаї. Водночас часові рамки впровадження технології він не розкрив.
Такий крок не можна назвати несподіваним, оскільки Microsoft випустила версію власної пошукової системи Bing, яка використовує ChatGPT. Разом з тим, впровадження діалогового ШІ у пошук Google відіграватиме дуже важливу роль, оскільки на даний момент він займає 93,4% ринку.
Пічаї додав, що бачить у чатах з використанням ШІ спосіб розширення свого пошукового бізнесу, а не загрозу. «Простір можливостей, принаймні, більший, ніж раніше», - заявив він.
Google вже випустив свій власний діалоговий ШІ під назвою Bard, але поки що він реалізований виключно як продукт для чату на окремому сайті, а не в пошуку. Але він явно відстає від ChatGPT, надаючи неправильні відповіді. Пічаї заявив, що Google незабаром перейде на більш «здатну» мовну модель, щоб скоротити розрив.
Нагадаємо, Італійська служба захисту даних заборонила використання чату зі штучним інтелектом ChatGPT через проблеми з конфіденційністю. Рішення вже набуло чинності, регулятор має намір не лише блокувати чат, а й розслідувати його діяльність.