22 січня стрілки годинника Судного дня були зрушені на дві хвилини вперед - зараз вони показують без трьох хвилин північ. Пересування стрілки відображає підвищений рівень небезпеки ядерної війни та загрози, пов'язаної з кліматом, зазначили автори проекту. Про переміщення стрілок повідомили під час прес-конференції у Вашингтоні.
Ризик глобальної катастрофи у світі на даний момент вище, ніж коли-небудь за останні 30 років.
"У 2015 році неконтрольовані кліматичні зміни, модернізація ядерної зброї по всьому світу і роздуті ядерні арсенали представляють надзвичайну і безсумнівну загрозу для виживання людства. У світових лідерів не виходить діяти досить оперативно і в масштабах, достатніх для захисту громадян від потенційної катастрофи. Це помилки політичних лідерів загрожують кожному жителю Землі. Ймовірність глобальної катастрофи дуже велика", - заявив виконавчий директор журналу Кеннет Бенедикт.
Символічний годинник Судного дня (Doomsday Clock) - проект американського журналу вчених-атомників, запущений у 1947 році творцями першої атомної бомби. Цей годинник, що показує без кількох хвилин північ, символізує рівень напруженості в світі і розвиток ядерного озброєння. Опівночі символізує момент ядерного катаклізму. Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою зовнішніх експертів, серед яких, зокрема, 18 лауреатів Нобелівської премії.
У 1947 році стрілки встановили у положенні без семи хвилин північ. У 1952-му, коли СРСР і США випробували термоядерні бомби, стрілки рушили до максимально небезпечного стану - 11:58. Після зовнішньополітичних криз 1960-х підписання договору ОСО-1 та обмеження ПРО у 1972 році відсунуло Судний день на 10 хвилин. Гонка озброєнь у середині 1980-х і проект Рональда Рейгана СОІ знову підняли рівень небезпеки (11:57) - як і в 2015 році.
Найдальше від півночі положення стрілок (17 хвилин) мало місце в 1991 році, коли між СРСР і США був підписаний договір про скорочення стратегічного озброєння. Починаючи з середини 2000-х стрілки зсувалися вперед головним чином з-за декларованої небезпеки кліматичних змін, однак в 2010-2014 роках вони залишалися в стабільному положенні (11:55) у зв'язку з сукупним впливом позитивних і негативних факторів.