UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гієноподібні собаки приймають рішення про вихід на полювання за допомогою голосування – вчені

Тварини голосують чханням.

Вчені з Фонду збереження хижаків Ботсвани заявили про те, що гієноподібні собаки виявилися демократами: вони вирішують коли йти на полювання, за допомогою чхання. При цьому кількість чхань, після якого група вирушає на полювання, залежить від положення собаки в ієрархії. Висновки дослідників опубліковані в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Автори нової статті спостерігали за гієноподібними собаками, які мешкають в дельті Окаванго в Ботсвані. Перед виходом на полювання собаки вітали один одного: підстрибували, повискували, виляючи хвостами і лизали один одному морди. Після ритуалу привітання тварини зазвичай (але не завжди) вирушали на полювання. Дослідники спостерігали за поведінкою тварин і намагалися зрозуміти, що служить сигналом для початку руху зграї. Для цього зоологи детально дослідили 68 вітальних ритуалів у п'яти зграї собак.

Вчені помітили, що перед виходом на полювання собаки починають чхати. Чим більше вони чхали, тим вище була ймовірність того, що зграя зніметься з місця й вийде на полювання. За словами дослідників, чхання служило своєрідною системою голосування. Кількість чхань, необхідних для початку руху, залежала від рангу особини, що чхала: альфа-собакам було досить чхнути кілька разів. Але зграя могла піднятися і без участі домінантних особин, досить було набрати кворум, приблизно 10 чхань.

Раніше вчені заявили про те, що великим тваринам загрожує вимирання до 2100 року. Вчені внесли в тривожний список чорного носорога, бенгальського тигра і інших представників фауни, яких вже сьогодні практично неможливо зустріти в природі.