UA / RU
Підтримати ZN.ua

Геологи дали назву новому періоду розвитку Землі

Вчені виділили останні 4200 років в окремий період розвитку планети.

Міжнародна геохронологічна комісія виділила останні 4200 років розвитку Землі в окремий період історії. Як повідомляє ВВС, вчені назвали цей період мейгалейською ерою, відлік якої починається з мега-посухи, яка знищила кілька цивілізацій.

Геологи розділили 4,6 мільярди років існування Землі на кілька періодів, кожен з яких відрізняється якимись важливими подіями: руйнуваннями континентів, глобальними змінами клімату, появою або вимиранням видів тварин і рослин. Зараз людство живе в епоху галоцена, яка почалася 11700 років тому – із закінченням останнього льодовикового періоду. Разом з тим, галоцен також може бути поділений на кілька періодів.

Так, період, який почався 4200 років тому і триває досі, отримав назву мейгалейської ери. Крім того, на геохронологічній шкалі також з'явиться північногриппіанський період, який почався 8300 років тому і тривав до початку мегалахайської ери, він відзначається періодом глобального похолодання. А найбільш давній період назвали гренландським.

Разом з тим, деякі представники наукової спільноти стурбовані таким рішенням і не впевнені в тому, що кліматичні зміни, взяті в якості роздільників для трьох нових тимчасових проміжків, дійсно мали глобальний вплив на розвиток планети.

Раніше вчені заявили про те, що вулкан в Єллоустоні може прокинутися вже в найближчі кілька десятків, а не сотень років, як передбачалося раніше.