UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генетики визначили ссавців, які пережили динозаврів

Вчені секвенували геном щілинозуба.

Міжнародна група дослідників на чолі с вченим з Ужгородського національного університету Тарасом Олексиком, секвенувала геном щілинозуба і встановила, що ці ссавці жили ще за часів динозаврів, але збереглися і до наших днів, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені вирушили на острови Карибського басейну, де розташовані місця проживання цих звірків, і зібрали там генетичний матеріал. Як зазначили вчені, провести подібне дослідження було непросто. "Дуже важливо були знайти контакти з місцевими жителями, які довірятимуть вам і захочуть з вами працювати. Цей проект може відкрити двері багатьом подібним дослідженням і ми завжди вважали його одним з багатьох проектів, що сприяють дослідженням, освіті та збереженню біорізноманіття у Домініканській Республіці", - цитує провідних авторів дослідження Тараса Олексика та Хуана Карлоса Мартінеса-Крузадо сайт Ужгородського національного університету.

У геномі щілинозубів виявилося дуже багато однакових ділянок, наявність яких вчені пояснили ізоляцією, в якій тварини жили весь час.

Як заявили дослідники, відносна простота послідовності, дозволила швидко відновити ДНК і порівняти її з генами інших ссавців. Ці дані показали, що щілинозуби відносяться до гілки, яка бере свій початок 73,6 мільйона років тому.

На відміну від інших ссавців, щілинозуби, як і деякі види землерийок, зберегли здатність вбивати жертву отрутою, яка зберігається в їхніх зубах, подібно зміям. Зовні ці тварини нагадують кротів, але мають довгі кігті і ніс.

Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.