UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фрагменти китайської ракети-носія можуть впасти на Землю наступного тижня

Ракета вивела на орбіту новий модуль китайської станції.

Фрагменти масивної китайської ракети Long March 5B, яка доставила на орбіту новий модуль космічної станції КНР, можуть впасти на Землю на початку наступного тижня, повідомляє CNN з посиланням на космічне командування США.

Читайте також: Росія таки вийде з проєкту МКС після 2024 року

Ракета-носій вагою 23 тонни стартувала з космодрому у провінції Хайнань вранці 24 липня. Вона впоралася зі своїм завданням і розпочала неконтрольований рух до атмосфери Землі. Але куди вона впаде, незрозуміло. Цей неконтрольований спуск є вже третім випадком, коли Китай звинувачують у некоректному поводженні з космічним сміттям, яке утворилося після запуску ракети-носія.

«Це 20-тонний металевий об'єкт. Хоча він розвалиться при вході в атмосферу, численні шматки – деякі з них досить великі – досягнуть поверхні», – сказав Майкл Байєрс, професор Університету Британської Колумбії.

Вчений додав, що ризик для людини від космічного сміття мінімальний, але великі фрагменти, у разі падіння у густонаселених районах, можуть завдати шкоди. За словами Байєрса, через збільшення кількості космічного сміття такі випадки стають ймовірнішими. Особливо це характерно для глобального півдня, тут ймовірність падіння ракети вища втричі в порівнянні з іншими регіонами.

«Цього ризику можна повністю уникнути, оскільки в даний час існують технології та проєкти місій, які можуть забезпечити контрольовані повторні входи (зазвичай у віддалені райони океанів) замість неконтрольованих і, отже, цілком випадкових», - додав Байєрс.

Космічне командування США заявило, що стежитиме за траєкторією руху китайської ракети в міру її зближення з атмосферою Землі.

Враховуючи всі можливі варіанти погодних умов, місце падіння фрагментів ракети «не можна буде визначити в межах кількох годин». Разом з тим очікується, що вони увійдуть в атмосферу 1 серпня.

Нагадаємо, Китай планує завершити будівництво своєї космічної станції цього року. З одномодульного комплексу вона перетвориться на конструкцію, що складається з трьох модулів: основного «Тяньхе» та двох лабораторних «Венььянь» та «Ментянь».

Перший модуль було запущено у квітні 2021 року, а третій планують запустити у жовтні цього року.

Перші тайконавти прибули на станцію 17 червня 2021 року. Їхнім завданням була перевірка системи життєзабезпечення та технічного обслуговування модуля.