UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФБР вдалося без допомоги Apple розблокувати iPhone стрілка

Американська компанія відмовилася брати участь у зломі пристрою.

Через кілька місяців безуспішних спроб Федеральному бюро розслідувань США вдалося розблокувати iPhone, що належав Мохаммеду Саїд Аль-Шамрани, який влаштував стрілянину на військово-морській базі Пенсаколі у Флориді. Відомству вдалося зламати смартфон стрілка без допомоги компанії Apple, повідомляє The Verge.

Генпрокурор США Вільям Барр і директор ФБР Крістофер Рей провели прес-конференцію, на якій висловили жаль у зв'язку з позицією Apple. Вони відзначили, що їм вдалося розблокувати iPhone, використавши "великі суми з грошей платників податків".

В Apple заявили про те, що надали ФБР доступ до даних iCloud і іншу технічну допомогу, але цього виявилося недостатньо для того, щоб отримати повний доступ до даних, які зберігаються на пристрої.

"У рішення Apple є небезпечні наслідки для безпеки суспільства та національної безпеки і, на мою думку, воно неприйнятне. Бажання Apple забезпечити конфіденційність для своїх клієнтів зрозуміле, але не будь-якою ціною. Немає жодних причин, за якими компанії, подібні Apple, не можуть розробляти свої продукти і програми, забезпечуючи санкціонований судом доступ при збереженні дуже високих стандартів безпеки даних", - заявив Барр на прес-конференції.

В Apple заявили про те, що немає ніякої можливості створити бекдор, про який говорить Барр, оскільки такий інструмент може потрапити в руки зловмисників і поставити під загрозу безпеку користувачів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Генпрокурор США звинуватив Apple у співпраці з РФ і Китаєм

Нагадаємо, що три людини загинули і 11 отримали поранення в результаті стрілянини, відкритої курсантом з Саудівської Аравії на базі військово-морської авіації США в Пенсаколі, штат Флорида, в грудні 2019 року.

У перестрілці з поліцією нападник був убитий.

У 2016 році Apple також відмовилася допомагати ФБР в отриманні доступу до даних iPhone. Тоді суд ухвалив, що компанія повинна сприяти ФБР в отриманні доступу до пам'яті iPhone 5c, що належав Сайеду Фаруку, який влаштував масову стрілянину в каліфорнійському Сан-Бернардіно. Тоді у ФБР заявили про те, що на злом iPhone без допомоги Apple пішло понад 1,3 мільйона доларів.