UA / RU
Підтримати ZN.ua

Facebook опублікувала норми видалення постів

Соціальна мережа надасть користувачам можливість подавати апеляції на видалення того чи іншого контенту.

Соціальна мережа Facebook вперше опублікувала внутрішні правила видалення постів користувачів, а також заявила про те, що протягом року запровадить процедуру апеляції за прийнятими рішеннями. Відповідну заяву зробила Віце-президент департаменту глобальної політики Facebook Моніка Бікерт блозі соціальної мережі.

За її словами, у соціальної мережі є офіси в 11 країнах світу, які включають в себе фахівців з тероризму, дитячої безпеки і розпалювання ненависті. Крім того, Facebook використовує поєднання штучного інтелекту та повідомлення від людей для того, щоб виявити пости, які порушують правила спільноти. Подібні повідомлення переглядають оператори соціальної мережі, які працюють на 40 мовах, на даний момент їхня кількість перевищує 7,5 тисяч.

Наголошується, що наслідки порушення норм Facebook можуть бути різними в залежності від ступеня серйозності порушення і від персональної історії використання соціальної мережі. Наприклад, при першому порушенні компанія може обмежитися попередженням, але якщо людина продовжує порушувати правила, то її можуть позбавити можливості робити публікації на Facebook або заблокувати її профіль. Крім того, соціальна мережа може повідомити правоохоронні органи у разі присутності реальної небезпеки фізичного насильства або пряма загроза громадської безпеки.

Разом з тим, Бікерт підкреслює, що фахівці Facebook можуть помилятися при прийнятті рішення. Тому соціальна мережа впроваджує можливість подання апеляцій на подібні рішення. Наприклад, якщо фото, відео або повідомлення користувача видалять у зв'язку з порушенням стандартів Facebook, користувача повідомлять про це, щоб він зміг направити запит про додаткову перевірку. Передбачається, що остаточне рішення будуть приймати не пізніше, ніж через 24 години.

У Facebook підлягає видаленню контент, який містить загрози насильства, заклики до насильства, інструкції з виготовлення зброї, розголошення особистості людей, які схильні до особливої небезпеки. Крім того, під забороною знаходиться контент на підтримку терористів, серійних вбивць і злочинних організацій. Також заборонена публікація зізнань у скоєнні злочинів, намірів скоїти суїцид або завдати собі каліцтва, зображень з насильством щодо людей або тварин, відео з пораненими, мертвими людьми і т. д.

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytics, яка обслуговувала виборчий штаб Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і могла некоректно скористатись особистими даними користувачів. У Британії та ЄС підозрюють, що дані могли бути використані для таргетованої агітації під час референдуму за Brexit.

У Cambridge Analytica ці звинувачення заперечують.