UA / RU
Підтримати ZN.ua

Facebook може знати користувачів краще, ніж їхнє оточення - Financial Times

Дослідження грунтується на аналізі позначок "подобається" в соціальній мережі Facebook.

Дослідження соцмережі передбачає, що комп'ютерна модель краще може судити про особистості індивіда, ніж його найближче оточення, пише The Financial Times.

Судження грунтується на аналізі позначок "подобається", або "лайків" в соціальній мережі Facebook.

Дослідники з Кембриджського і Стенфордського університетів визнали, що результати дослідження можуть здатися жахливими, але також можуть призвести до технологічного прогресу, наприклад, допомагаючи штучному інтелекту краще розуміти емоційні потреби своїх людських творців.

Так, близько 17 тисяч добровольців заповнили анкету особистості, створену психологами. Після запросили до участі в дослідженні членів їх сімей і друзів. Це дозволило дослідникам порівняти людське судження з аналізом даних, проведеного машинами. Виявилося, що комп'ютер знав більше, ніж брати і сестри, батьки і навіть чоловік чи дружина про характер коханої людини.

"Це означає, що комп'ютеру доступне розуміння людської особистості, з часом він зможе сам взаємодіяти з людиною як із особистістю", - зазначила співавтор дослідження, заступник керівника центру психометрії Кембріджського університету Девід Стиллуэл. За її словами, сценарій фільму "Вона", де людина закохується в штучний інтелект, вже не є неможливим".

Дослідження було опубліковане в журналі досліджень Національної академії наук. Воно грунтується на дослідженні 2013 року, що демонструвало: аналіз користувача Facebook за "лайками" дозволяє достатньо точно передбачити характеристики, такі як IQ користувача, політичні уподобання, вживання наркотиків і т. д.

Раніше повідомлялося, що Стівен Хокінг оголосив штучний інтелект загрозою людству. Штучний інтелект витіснить обмежених біологією людей, стверджує знаменитий британський вчений.