Роботизовані штучні кінцівки (протези з нейроінтерфейсом), які набирають популярність останнім часом, стануть початком "ери кіборгів" - союзу людини і машин, що поступово переходить у симбіоз. Через кілька десятиліть такі кінцівки стануть звичайною справою, а можливості нейроінтерфейсів виростуть багаторазово.
Аналітики підкреслюють, що людина не тільки зможе вбудовувати машини в себе, але і вбудовуватися в машини. Системи доповненої реальності зможуть забезпечити надходження великого обсягу раніше недоступної інформації, а досвід, освіта, навички та вміння людей радикально збільшаться.
Широке поширення кіборгів, швидше за все, справа досить віддаленого майбутнього, проте технологічний фундамент цих змін буде закладений до 2030 року.
- Вчені створили робота-бігуна швидше найшвидшого людини планети (ВІДЕО)
Таке передбачення міститься в черговому прогнозі Національної ради з розвідки США, в якому описуються довгострокові стратегічні тенденції на найближчі два десятиліття. Аналітики американської розвідки публікують такий прогноз з періодичністю 4-5 років.
У новій доповіді про глобальні тенденції до 2030 року (Global Trends 2030) окрема глава присвячена розвитку медичних технологій, описуваних як "кіборгізоване майбутнє людства", повідомляє CNews.
В останні роки наука досягла великих успіхів у протезуванні. Сьогодні нейроінтерфейси, що з'єднують штучну роботизовану кінцівку з нервовою системою реципієнта, перестали бути фантастикою.
Аналітики Національної ради з розвідки США вважають, що зв'язок між людиною і машиною до 2030 року піде набагато далі. Наприклад, люди зможуть модифікувати власні тіла так само легко, як сьогодні проводяться операції з косметичної хірургії.
Майбутні імплантати сітківки ока дозволять бачити в темряві, а просунуті нейроінтерфейси дозволять керувати складною технікою, запам'ятовувати велику кількість інформації і виробляти швидкі обчислення. І все це поряд з такими "дрібницями", як надлюдська фізична сила, швидкість та інші здібності, неможливі без штучних поліпшень організму.
Дистанційно-керовані машини і роботизовані кінцівки забезпечать зворотний зв'язок, дотик, нюх, тобто зможуть транслювати звичні нам відчуття за допомогою датчиків роботів.
В області безпеки такі грандіозні зміни можуть викликати настільки ж масштабні зміни. З'являться нові загрози, зросте значення кібербезпеки, кардинально виростуть можливості високотехнологічних армій.
Крім того, з документа можна зрозуміти, що якщо прогнозисти Національної ради з розвідки США мають рацію, то розрив між розвиненими і країнами, що розвиваються, стане настільки глибоким, що його можна буде порівняти з побутом людей кам'яного віку і жителів сучасного мегаполісу зразок Токіо. !zn
Читайте також:
В Америці створена штучна шкіра, чутлива до дотику
Інженери створили штучні ноги, які найбільш реалістично копіюють ходу людини (відео)
Google створив штучний розум, який вміє розпізнавати кішок в інтернеті