UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екзопланета з дощами з заліза виявилася ще більш незвичайною, ніж вважалося

Температура тут навіть вища, ніж думали вчені

Міжнародна група астрономів з'ясувала, що ультра-гарячий Юпітер WASP-76b, на якому залізо випаровується, конденсується на нічній стороні і випадає дощами, може бути ще незвичнішим. Дослідники знайшли сліди іонізації кальцію, а отже, планета ще гарячіша, ніж вважалося, повідомляє Phys.org.

Гарячі юпітери називають так через їхню високу температури, викликану близькістю до материнської зірки. WASP-76b відкрили в 2016 році, він знаходиться на відстані 640 світлових років від Землі. Планета розташовується настільки близько до зірки спектрального класу F, набагато гарячішої, ніж Сонце, що здійснює оберт навколо неї всього за 1,8 земних дня.

У ході нових спостережень вчені помітили в спектральних лініях атмосфери планети сліди іонізованого кальцію. Це свідчить про те, що у верхніх шарах атмосфери WASP-76b дмуть дуже сильні вітри. Або ж температура тут набагато вища, ніж вчені припускали спочатку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: За Нептуном може «ховатися» планета розмірами з Марс або Землю – вчені

Раніше астрономи з Національної астрономічної обсерваторії Японії підтвердили відкриття двох планет з дуже коротким орбітальним періодом. Обидві з них є Надземлями, а одна з них стала однією з найбільших і найпотужніших екзопланет, рік на яких триває менше земних діб.