UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джерелом ртуті у водах може бути хутро морських слонів - вчені

Сліди ртуті були виявлені у водах, розташованих далеко від промислових районів.

Два незалежних дослідження встановили, що джерелом 3 у морських водах може бути хутро морських слонів, яке вони скидають під час линьки, і бактерії, що проживають в Арктичних водах. Інформація про це була поширена виданням New Scientist.

Вчені виявили сліди ртуті в морських водах, розташованих далеко від промислових центрів, з яких вона могла б витекти. У результаті досліджень вчені прийшли до висновку, що джерелом ртуті може бути хутро морських слонів, яке потрапляє у воду під час линьки.

На думку вчених, бактерії, які знаходяться в нижній частині харчового ланцюга, перетворюють ртуть на органічну форму – метил ртуті, що є нейротоксином. Пізніше метил ртуті накопичується в організмі тварин, які знаходяться в харчовому ланцюгу вище за бактерії.

Дослідження показує, що організм хижаків, таких, як морські слони, не просто містить у собі метил ртуті, який накопичується в їх органах. Токсин також переходить у хутро тварин, і морські слони поширюють його в навколишнє середовище під час линьки. Таким чином, ртуть може потрапити у воду навіть екологічно чистих районів, що охороняються.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили запаси прісної води під Світовим океаном.