UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джерело витоку повітря на МКС знайти не вдалося

У «Роскосмосі» стверджують, що всі модулі станції герметичні.

Перевірка американських модулів Міжнародної космічної станції показала, що вони герметичні, заявили в російській держкорпорації «Роскосмос». Люки між американським і російським сегментами МКС відкрили вранці 25 серпня, повідомляє «Интерфакс».

Рішення ізолювати екіпаж станції в російському модулі "Звезда" було прийнято для того, щоб перевірити тиск в американському сегменті. Після відкриття люків екіпаж продовжить моніторинг рівня тиску і атмосфери на станції.

За словами гендиректора «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна, витік повітря на МКС незначний і "ледве-ледве помітний приладами". За словами Рогозіна, причина витоку може бути пов'язана з мікрометеоритами або стиками модулів на американському сегменті.

Виконавчий директор російської держкорпорації Сергій Крикальов заявив про те, що зниження тиску може відбутися не тільки через витік повітря, але і з штатних причин. "Зниження тиску йде на станції і зі зрозумілих причин. Працює система регенерації повітря, очищення від вуглекислого газу, осушення повітря. І коли ми пари води з атмосфери прибираємо, тиск теж падає", - заявив він.

За словами Крикальова, локалізувати джерело витоку поки не вдається, воно може знаходитися і за межами американського сегмента МКС.

В даний час на борту МКС працюють російські космонавти Анатолій Іванишин, Іван Вагнер і американський астронавт Кріс Кессіді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Космічна вантажівка «Прогресс» встановила новий рекорд швидкості польоту до МКС

Раніше Вагнер зняв з борту МКС відео, на якому можна було помітити п'ять загадкових об'єктів над Антарктидою.