UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Джеймс Вебб» знайшов дві найдальші та найстаріші галактики

Одна з них, ймовірно, сформувалася через 350 мільйонів років після Великого вибуху.

NASA заявило про те, що телескоп «Джеймс Вебб» виявив раніше приховані галактики раннього Всесвіту, одна з яких, ймовірно, сформувалася через 350 мільйонів років після Великого вибуху, повідомляє The Guardian.

За словами астрономів, якщо ці відкриття підтвердяться, ці скупчення зірок можуть побити рекорд галактик, які виявив телескоп «Хаббл». Йому вдалося знайти рекордсмена - галактику, що сформувалася через 400 мільйонів років після Великого вибуху.

Читайте також: Телескоп «Хаббл» зробив знімок космічної «замкової щілини»

Нові дані, отримані "Джеймсом Веббом", свідчать про те, що зірки могли сформуватися набагато швидше, ніж вважалося, в межах кількох мільйонів років після Великого вибуху.

У новій статті, опублікованій у журналі Astrophysical Journal Letters, вчені описали дві винятково яскраві галактики. Перша з них з'явилася через 350 мільйонів років після Великого вибуху, а друга – через 450 мільйонів років.

Провідний автор дослідження Рохан Найду визнає, що потрібні подальші спостереження в інфрачервоному діапазоні, які дозволять підтвердити виявлення нової галактики-рекордсмена.

Вчені зазначають, що якщо відкриття підтвердиться, то "Джеймс Вебб" покаже, що зміг розширити межі вивчення космосу аж до Великого вибуху.

Нагадаємо, розробка телескопа розпочалася ще 1996 року. Спочатку планувалося, що його запустять у 2007 році, але місія зіткнулася з низкою переносів та відстрочок. Через це збільшився бюджет проєкту, на даний момент він оцінюється в 9,7 мільярда доларів, 861 мільйон з яких буде направлений на його підтримку протягом перших п'яти років після запуску.

«Джеймс Вебб» займатиметься вивченням галактик раннього Всесвіту, дослідженням утворення нових зірок та спостереженням за планетами Сонячної системи.

Запуск телескопа кілька разів переносили і минулого року. Так, планувалося, що його запустять 18 грудня, потім старт перенесли на 22 грудня, а згодом – на 24 грудня. Запуск відбувся 25 грудня.