Два місячних затемнення відбудуться в цьому році. 4 квітня занурення Місяця у земну тінь побачать жителі Західної півкулі, 28 вересня - Східної.
Друге затемнення можна буде спостерігати перед світанком у європейській частині Росії, розповів кор. ТАСС прес-секретар Інституту прикладної астрономії РАН Микола Железнов.
"4 квітня місячне затемнення можна буде побачити на заході Північної і Південної Америки і на островах Тихого океану, Австралії та Нової Зеландії. Місяць зануриться в тінь Землі і матимиме кривавий відтінок на вісім хвилин. Повне затемнення 28 вересня буде більш тривалим - 1 годину 13 хвилин. Його буде видно в Європі, на Заході Азії, в Африці, Гренландії, в Північній і Південній Америці", - зазначив Железнов.
Місячне затемнення відбувається, коли Земля опиняється між Сонцем і Місяцем на одній лінії. Місяць у цей час не зникає з поля зору. "Підсвічування Місяця в цей момент йде не безпосередньо від Сонця. Супутник Землі підсвічує земну атмосферу, граючи роль лінзи", - зазначив учений. Колір Місяця під час затемнення може бути різним - від коричневого до криваво-червоного. "Це залежить від стану верхніх шарів атмосфери, на яку впливає безліч факторів, у тому числі сонячна активність в даний момент", - додав співрозмовник агентства.
Часто місячні затемнення супроводжують сонячні і навпаки. У 2015 році сонячне затемнення вже сталося 20 березня, відбудеться друге 13 вересня, місячні затемнення відбудуться через два тижні після кожного з них. Парність сонячних і місячних затемнень з точки зору астрометрії пояснюється швидким рухом Місяця навколо Землі.
Велике сонячне затемнення можна було спостерігати 20 березня. Максимальна величина затемнення в Україні сонячного диска не перевищувала 59%. Жителі Києва близько полудня вийшли на вулиці поспостерігати за рідкісним астрономічним явищем.