Комплекс Дуже великий телескоп, який розташовується в Чилі, відновив свою роботу після п'яти місяців простою, викликаних пандемією коронавірусу. Як повідомляє N+1, поки роботи з відновлення спостережень на телескопах Європейської південної обсерваторії обмежені і займуть декілька місяців.
Європейська південна обсерваторія - одна з найважливіших наземних обсерваторій у світі. Вона припинила роботу в березні через пандемію. Тепер же керівництво прийняло рішення поступово відновити роботу в обсерваторії Параналь.
Два з чотирьох телескопів комплексу Дуже великий телескоп, оснащених cпектрографами FORS2 і UVES, з 13 вересня 2020 року знову ведуть спостереження за найважливішим заявками, що нагромадилися за час простою. З 9 вересня ведеться підготовка до роботи радіотелескопу APEX (Atacama Pathfinder Experiment), який також повинен відновити спостереження найближчим часом. Обсерваторія Ла-Силья поки залишається закритою, як і система радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter/Submillimeter Array).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, виступаючи на пресконференції 17 вересня, заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю і набуває катастрофічних масштабів.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.