UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дуров анонсував «ненав'язливу» монетизацію Telegram

Всі поточні функції месенджера залишаться безкоштовними.

Засновник месенджера Telegram Павєл Дуров заявив про те, що в 2021 році в месенджері почнеться «ненав'язлива» монетизація. За його словами, «більшість користувачів навряд чи помітять зміни».

Дуров зазначив, що всі поточні сервіси Telegram залишаться безкоштовними. Але месенджер запропонує нові функції для бізнес-клієнтів і користувачів з розширеними потребами, які будуть платними.

За словами Дурова, особисті та групові чати месенджера залишаться вільними від реклами. «Крім обміну повідомленнями, в Telegram є соціально-мережева складова. Масові публічні канали Telegram, побудовані за принципом мовлення "один до багатьох", можуть досягати мільйонів підписників і мають мало спільного з традиційним обміном повідомленнями. У багатьох країнах власники таких каналів заробляють на показі реклами своїм підписникам, іноді через сторонні рекламні платформи. Рекламні оголошення, які вони публікують, виглядають як звичайні повідомлення і нерідко нав'язливі. У зв'язку з цим ми запропонуємо нашу власну рекламну платформу для каналів, яка забезпечить користувачам комфорт і конфіденційність, а нам дозволить покривати витрати на сервери і трафік», - написав Дуров.

Розробники Telegram також заявили про те, що в месенджері з'явилися групові голосові чати. Такий чат можна запустити в будь-якій групі паралельно з листуванням.

«На відміну від звичайних дзвінків, учасникам не обов'язково домовлятися про час: голосовий чат відкрито для них завжди. Він може служити віртуальним офісом або майданчиком для неформальних розмов, які не залишать сліду в історії повідомлень. А в голосових чатах великих спільнот можуть зав'язатися несподівані знайомства», - йдеться в повідомленні.

Користувачам Android доступний режим відображення поверх інших додатків. У цьому режимі можна керувати мікрофоном і бачити, хто говорить в чаті, навіть якщо додаток Telegram згорнуто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Єврокомісія звинуватила ВКонтакте і Telegram в піратстві

У серпні Telegram офіційно запустив функцію відеодзвінків. Для того, щоб скористатися нею, необхідно натиснути на значок камери в профілі користувача.