UA / RU
Підтримати ZN.ua

Довгопяти є далекими родичами людини – вчені

Довгий час довгопяти були загадкою для дослідників.

Генетики вперше розшифрували геном довгопятів і прийшли до висновку, що ці загадкові примати є далекими родичами людини. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature Communications.

Довгопяти є загадкою для вчених, оскільки ніхто не знає, як вони виникли, хто є їхніми найближчими родичами і коли вони відділилися від загального древа еволюції приматів. Зокрема, вони володіють рядом ознак, що споріднює їх з більш примітивними мокроносими приматами, такими як лемури або лорі, але при цьому у них є ряд рис, які зближують їх з "сухоносими" мавпами і людьми.

Вчені розшифрували геном довгопятів і порівняли його з тим, як влаштовані ДНК у людей, мавп та глаго. Дослідники звернули увагу на те, як багато повторюваних сегментів ДНК, так званих Alu-повторів, містить їхній геном. Даний елемент, своєрідний саморозмножувальний генетичний "паразит", присутня в геномах всіх наших родичів і лемурів – він з'явився у предка всіх приматів, і число Alu-повторів, як сьогодні вважають генетики, зростала по мірі еволюції нашого загону.

Порівняння числа цих Alu-повторів показало, що насправді довгопяти входять до числа сухоносих приматів, а не мокроносих тварин, як вважали деякі зоологи. Таким чином, довгопяти виявилися більш близькими родичами людини, ніж ми вважали раніше.

Вчені також встановили, що популяція довгопятів стрімко скорочується, що, на думку вчених, пов'язано з вирубкою лісів.

Раніше повідомлялося про те, що в Бразилії був виявлений панцир гліптодонта. Фермер виявив на березі струмка незвичайний об'єкт і викопав його. Спочатку він прийняв знахідку за яйце динозавра, але потім вчені встановили, що це панцир доісторичного броненосця.