UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дослідники зафіксували рекорд концентрації вуглекислого газу в атмосфері

Найстаріша станція спостереження за вмістом в атмосфері парникового газу Мауна Лоа на Гаваях зафіксувала рекордно високу концентрацію вуглекислого газу - 400 мільйонних часток, тобто 400 мілілітрів на кубометр повітря.

Найстаріша станція спостереження за вмістом в атмосфері парникового газу Мауна Лоа на Гаваях зафіксувала рекордно високу концентрацію вуглекислого газу - 400 мільйонних часток, тобто 400 мілілітрів на кубометр повітря, повідомило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

З початку спостережень понад півстоліття тому концентрація діоксиду вуглецю безперервно росла, збільшувалася і швидкість її зростання. В кінці 1950-х років вміст газу щорічно піднімався на 0,7 мільйонних часток, в останнє десятиліття цей показник становив вже 2,1 мільйонні частки.

"Це зростання не є несподіванкою для вчених. Є переконливі свідчення на користь того, що різке зростання світових викидів двоокису вуглецю за рахунок спалювання вугілля, нафти і природного газу призводить до прискорення (збільшення концентрації)", - зазначив старший науковий співробітник NOAA Пітер Танс.

До промислової революції концентрація вуглекислого газу в атмосфері становила 280 мільйонних часток. Нинішні темпи зростання в 100 разів перевищують швидкість збільшення концентрації після останнього часу льодовикового періоду.

"Не можна перешкодити вуглекислому газу досягнути концентрації у 400 мільйонних часток. Це вже доконаний факт. Але те, що буде далі, як і раніше важливо для клімату, і в наших силах це контролювати. Це залежить від того, наскільки ми будемо покладатися в майбутньому на викопні джерела енергії", - сказав дослідник-геохімік з Інституту океанографії Скріппса Ральф Кокосові, чий батько Девід Кокосові почав вимірювати рівень вуглекислого газу на Мауна Лоа в 1958 році. !zn

Читайте також:

Вчені сумніваються в негативному ефекті парникових газів

Канада виходить з Кіотського протоколу

На конференції в Дурбані домовилися продовжити Кіотський протокол до 2020 року

2017 рік може стати точкою неповернення в спробах утримати глобальне потепління