UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора

Операцію провели у дитячій лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. 

Однорічній дитині вперше в Україні пересадили шкіру від посмертного донора, повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Андрійко дістав опіки 25% шкіри - підборіддя, шиї та грудної клітки - внаслідок того, що потягнув чайник за дріт і перелив на себе окріп. Його одразу доправили в опіковий блок лікарні. Протягом ночі команда анестезіологів стабілізувала стан дитини, однак шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не мала шансу на самостійне відновлення.

Шкіру для трансплантації взяли в Банку шкіри, створеному кілька років тому на базі одного із найбільших опікових центрів західної України. Знявши верхні, уражені фрагменти тканини, опікові хірурги закрили рани донорською шкірою. Вона не здатна прижитися і може перебувати на тілі пацієнта до кількох тижнів. Мета такої пересадки - захистити обпечені ділянки та створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. І вже за кілька тижнів після цього Андрійко був готовий до наступного кроку - аутотрансплантації - закриття рани вже власною шкірою.

Однорічний пацієнт вже вдома, до лікарів його приводять лише на перев'язки. Далі - реабілітація.

Читайте також: Здоровий сон: в МОЗ розповіли, як допомогти дитині побороти кошмари

Медики наголошують, що створення Банків шкіри зараз особливо актуальне, оскільки опіки - одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни. Застосування донорської шкіри дає змогу закрити глибокі дефекти, найкращим чином підготувати рани до подальших операцій та значно пришвидшити процес одужання. У США донорську шкіру використовують для лікування з 1984-го року.

Нагадаємо, під час війни завжди є потреба в донорській крові. Міністерство охорони здоров’я України нещодавно повідомляло, яких саме донорів чекають в Центрах служби крові.