Вчені з університету Джорджії (США) дослідили околиці АЕС "Фукусіма-1" (Японія) і дійшли висновку, що за дев'ять років після аварії на станції дика природа тут буяє. Висновки дослідників наводить CNN.
Поблизу атомної електростанції вчені виявили єнотовидних собак, диких кабанів, макак, фазанів, лис, японських зайців та інших представників місцевої фауни – загалом понад 20 видів.
Завдяки дистанційним камерам, вченим вдалося отримати понад 267 тисяч фото дикої природи в районах, залишених людьми через радіаційне забруднення.
106 камер були встановлені у трьох районах поблизу електростанції: із найвищим рівнем забруднення, звідки людей евакуювали; районах, звідки людей евакуювали тимчасово; і районах, де евакуація людей не проводилася.
За чотири місяці спостережень камери зробили 46 тисяч фотографій диких кабанів, з них понад 26 тисяч – у незаселених районах, 13 тисяч – у районах тимчасової евакуації і сім тисяч – там, де залишилися люди.
Дослідники також з'ясували, що в незаселених районах або районах тимчасової евакуації більше раків, японських соболів, тварин, схожих на ласку, японських макак чи мавп. У безлюдних районах вченим переважно траплялися представники видів, що вважаються "конфліктуючими" з людьми. Наприклад, дикі кабани.
"Наші результати – це перше свідчення того, що дика природа буяє у всій зоні відчуження "Фукусіми", попри радіаційне забруднення", - заявив доцент Лабораторії екології річки Савана і школи лісового господарства і природних ресурсів імені Уорнелла Джеймс Бізлі.
Хоча дослідження спрямоване на вивчення радіаційного впливу на цілі популяції, воно не дає уявлення про вплив радіації на окремих особин.
Дослідження проводилося як додаток до аналогічного, проведеного в Чорнобильській зоні відчуження, де також фіксується буяння дикої природи за відсутності людини. Дослідження, присвячене "Фукусімі", вперше опубліковано в журналі Journal of Frontiers in Ecology and the Environment.
Нагадаємо, 11 березня 2011 року в Японії стався землетрус магнітудою 9,0. Понад 20 тисяч людей загинули або зникли безвісти, ще сотні тисяч втратили житло. Три реактори на АЕС "Фукусіма-1" розплавилися, з околиць електростанції евакуйовано більше 100 тисяч чоловік.