Зонд NASA Dawn, який на даний момент займається дослідженням карликової планети Церери, передав на Землю знімки кратера Оккатор. Як повідомляється на сайті агентства, 6 червня апарат вийшов на свою фінальну орбіту і максимально зблизився з поверхнею Церери.
Як підкреслюють дослідники, зближення з карликовою планетою дозволило апарату отримати детальні знімки поверхні карликової планети. Зокрема, на нових знімках Dawn можна роздивтися внутрішню поверхню кратера Оккатор і білі плями, які знаходяться в ньому. Фотографії кратера були зроблені з відстані від 33 до 48 кілометрів до поверхні.
Зіставлення нових знімків з даними, отриманими за допомогою спектрометра VIR і гамма-і нейтронного детектора GRaND дозволять дізнатися більше про походження найбільших родовищ карбонатів поза Землі, відомих на сьогоднішній день, а також про структуру і склад підповерхневого шару в інших областях Церери.
Раніше NASA підготувало "екскурсійний тур" головними визначними пам'ятками на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді. Пізніше дослідники заявили про те, що розкрили таємницю цих плям. На думку вчених, вони представляють собою відкладення солі, і що вони, ймовірно, є слідом вивержень екзотичних "соляних вулканів".