UA / RU
Підтримати ZN.ua

Далекі зірки вказали на можливе існування «прихованих» планет в Чумацькому Шляху

Дослідники зафіксували дивні радіосигнали.

Вчені з Університету Квінсленда і Датської національної обсерваторії ASTRON поспостерігали за далекими зірками за допомогою телескопа LOFAR, розташованого в Нідерландах. У результаті їм вдалося зафіксувати загадкові сигнали, які можуть вказати на присутність «прихованих» планет, повідомляє Scitechdaily.

«Ми виявили сигнали від 19 червоних карликів, найкраще пояснення для чотирьох з яких полягає в існуванні планет, які обертаються навколо них. Ми давно знали, що планети Сонячної системи викидають потужні радіохвилі в міру того, як їхні магнітні поля взаємодіють з сонячним вітром, але радіосигнали від екзопланет поки не фіксували», - заявив один з авторів дослідження Бенджамін Поп.

У ході дослідження вчені зосередили свою увагу на червоних карликах. Вони менші за Сонце і мають високу магнітну активність, яка викликає потужні спалахи і викиди радіовипромінювання. Але, на подив астрономів, вони також змогли побачити кілька старих, малоактивних зірки.

Вчені вважають, що ці сигнали виникли через магнетичну взаємодію зірок і невидимих планет, на зразок взаємодії між Юпітером і Сонцем. Вчені відзначають, що на Землі спостерігаються північні і південні сяйва, які виникають в результаті взаємодії магнітосфери із сонячним вітром. Такі ж явища, але сильніші, спостерігаються і на Юпітері.

Дослідники відзначають, що не можуть на 100% гарантувати, що навколо чотирьох зірок з незвичайним сигналом дійсно обертаються планети. Але їхня присутність є найкращим поясненням появи таких сигналів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: За Нептуном може «ховатися» планета розмірами з Марс або Землю – вчені

Раніше міжнародна група астрономів з'ясувала, що ультра-гарячий Юпітер WASP-76b, на якому залізо випаровується, конденсується на нічній стороні і випадає дощами, може бути ще більш незвичним. Дослідники знайшли сліди іонізації кальцію, а отже, планета ще гарячіша, ніж вважалося.