UA / RU
Підтримати ZN.ua

Crew Dragon вийшов на орбіту - SpaceX

Минуло 12 хвилин після старту і корабель вийшов на задану орбіту і взяв курс на МКС.

Космічний пілотований корабель Crew Dragon США, який стартував до МКС 15 листопада о 19:27 за часом Східного узбережжя США (16 листопада в 2:27 за Києвом) за допомогою ракети-носія Falcon 9 з стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді, вийшов на орбіту, повідомили і показали SpaceX і NASA.

Багаторазова перший ступінь ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX через дев'ять хвилин після старту здійснила посадку на плавучу платформу Just Read the Instructions, розташовану в Атлантиці в 536 км від космодрому.

Ракета-носій Falcon 9 з пілотованим кораблем Crew Dragon стартувала до МКС-15 листопада о 19:27 за часом Східного узбережжя США (16 листопада в 2:27 за Києвом) зі стартового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Стиковка Crew Dragon з МКС за планом має відбутися більш ніж через добу після запуску.

Запуск першого регулярного польоту Crew Dragon-1 проводиться в рамках комерційної програми пілотованих польотів NASA. За оцінкою американського космічного агентства, вартість одного місця астронавта в кораблі становить близько $58 млн.

Після завершення місії на МКС спускається капсула Crew Dragon-1 c астронавтами повинна буде приводнився в Мексиканській затоці.

Читайте також: Тріщина, через яку з МКС витікає повітря, виявилася товщиною з волосину

Як уже повідомлялося, свій перший тестовий політ до МКС з астронавтами на борту Crew Dragon, розроблений компанією SpaceX в рамках комерційного контракту з NASA, зробив 30 травня. Він був запущений після майже дев'ятирічної перерви в американських пілотованих місіях слідом за закінченням програми польотів американських шатлів. Весь цей час американські астронавти доставлялися на МКС за допомогою російських кораблів "Союз".

В рамках першого тестового польоту корабель доставив на МКС американців Дугласа Харлі і Роберт Бенке, які пропрацювали там два місяці разом з російськими космонавтами Анатолієм Іванишиним і Іваном Вагнером і астронавтом NASA Крісом Кессіді.